Przejdź do treści

Profile oświetleniowe LED jako nowoczesne oświetlenie domu

  • przez
oświetlenie sufitowe

Jeszcze do niedawna oświetlenie ledowe było bardzo drogie i tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić. Traktowane było raczej jako rodzaj fanaberii, niż źródło światła. Obecnie ceny ledów bardzo się zmniejszyły i niemal każdy może sobie je kupić. Jeżeli jesteśmy na etapie dekorowania łazienki, chcemy by była nie tylko funkcjonalna, ale również efektowna i nowoczesna warto pomyśleć nad taśmami ledowymi lub nad takim elementem jak profile oświetleniowe LED. Źródło światła led, jest ekologiczne i w 90 % odnawialne oraz bezpieczne dla zdrowia.

Wraz z rozwojem technologii i wyjściu ku oczekiwaniom klientów producenci sztukaterii zaczęli rozwijać swoje produkty pod kątem oświetlenia ledowego. Na rynku dekoracji można spotkać coraz częściej elementy, które są dostosowane pod zamontowanie oświetlenia LED lub owe akcesoria posiadają już zamontowane. Najnowszym rozwiązaniem sztukaterii, które zyskuje coraz więcej sympatyków na rodzimym rynku są profile oświetleniowe LED. Jest to połączenie ozdobnych profili przysufitowych oraz oświetlenia LED. Takie połączenie stworzyło produkt, który poza swoją funkcją dekoracyjną staje się dodatkowym punktem oświetleniowym w naszym mieszkaniu czy to domu. Listwy oświetleniowe świetnie się sprawdzą jak oświetlenie do sufitów podwieszanych.

profile oświetleniowe LED
profile oświetleniowe LED

profile oświetleniowe LED- ciekawe rozwiązanie dekoracyjne

Kolejnym z topowych produktów takich jak profile oświetleniowe LED występujących na rynku aranżacyjnym i do którego zachęca wielu architektów wnętrz, są listwy do zabudowy karnisza. Jest to ciekawy element, który pozwala na zakrycie szyn karniszowych. Szyny na których zawieszone są zasłony czy też firany są często problematycznym elementem, który ciężko połączyć w spójną całość z wystrojem pomieszczenia.

Za pomocą taśm ledowych można zarówno ozdobić meble łazienkowe,, które staną się niepowtarzalne, jak i również zamontować taśmy led na ścianie, czy owinąć wokół sufitu podwieszanego. Tutaj istotną rolę odgrywa dobór odpowiednich taśm ledowych. Należy zdecydować się na te przeznaczone specjalnie do łazienek oraz pomieszczeń, gdzie jest dostęp do wody i może występować wilgoć. Taśmy led są elastyczne, trwałe i bardzo proste w montażu. Wystarczy odpowiedni klej montażowy, albo można zakupić taśmę dwustronną. Kolejną zaletą jest możliwość wyboru koloru diod, dzięki temu nadamy łazience niepowtarzalny charakter.