Przejdź do treści

Rozety sufitowe

Rozety sufitowe – sztukateria powracająca do łask

Każdy z nas, czy to remontując dom, czy to wykańczając pierwsze mieszkanie, chce tego dokonać w jak najlepszy, przemyślany sposób, w zgodzie z panującymi trendami oraz własnym wyobrażeniem. Pragniemy atrakcyjnego wnętrza, które wręcz zachęci, by spędzać w nim czas bez powodu – dla relaksu. Zastanawiamy się nad różnymi typami dekoracji, jednak nic tak nie przyciąga wzroku, jak sztukateria.

Sztukateria wewnętrzna styropianowa wraca do łask i jest to niezwykle ciekawe zjawisko. Z tego względu na rynku bez większego problemu można znaleźć rozety sufitowe. Rozeta to intrygująca i inspirująca dekoracja, którą zazwyczaj montuje się na suficie w towarzystwie lampy, jako jej tło bądź samodzielnie. Charakterem, ozdoby te pasują głównie do stylu dworskiego, pałacowego, nie oznacza to jednak, że można je stosować wyłącznie tam. Wszystko zależy głównie od zamysłu inwestora. Rozeta styropianowa potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza, które automatycznie zyskuje ekskluzywne, eleganckie wykończenie.

Rozety sufitowe współcześnie

Aktualnie moda na sztukaterię wewnętrzną nie słabnie i bardzo dokładnie widać to chociażby po zainteresowaniu rozetami sufitowymi. Te klasyczne, dekoracyjne rozwiązania zadomowiły się na stałe w wizjach współczesnych projektantów i architektów. Rozety do lamp są swego rodzaju wisienką na torcie. Radzą sobie doskonale z niedoskonałościami sufitu, a dodatkowo pięknie prezentują się jako oprawa żyrandola. Rozety mogą być gładkie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, jednak na rynku nie brakuje także sztukaterii pełnej zdobień i ornamentów. Jeśli posiadasz salon bądź sypialnię stylizowaną na styl dworkowy, warto zdecydować się właśnie na tę bardziej ozdobną, rzucającą się w oczy rozetę sufitową.

Rozety na sufit nie wymagają żadnej obróbki – ani mechanicznej, ani gruntowania. Podczas montażu wystarczy odpowiedni klej i gotowe. Jest to niezwykle proste, dlatego inwestor może przysiąść do tego samodzielnie, bez pomocy wyspecjalizowanej ekipy.

Wiele osób zadawać może pytanie, czy jest sens montować rozety sufitowe oraz inne elementy sztukateryjne w wykończeniu wnętrza. Odpowiedź zależy jednak od samego inwestora – jeśli tylko chce, ma ochotę, wizję oraz środki finansowe, sztukateria to doskonały sposób na odpowiednie wykończenie, które będzie zachwycało wszystkich odwiedzających.

Rozety sufitowe w naszym sklepie – sprawdź ofertę!

W naszym asortymencie znajdziesz ciekawe rozety sufitowe w najróżniejszych wymiarach oraz o intrygujących kształtach. Choć wiadomym jest, że do najpopularniejszych należą rozety okrągłe, nie brakuje również rozety prostokątnych czy kwadratowych, a nawet jeszcze bardziej nieregularnych. Decydując się na rozety sufitowe z naszego sklepu, warto zaopatrzyć się również w odpowiedni klej, który będzie idealny podczas montażu. Rozety na sufit w naszej ofercie występują zazwyczaj w kolorze białym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zająć się jej samodzielnym malowaniem. Wszystko zależy od barw, jakie będą dominować w pomieszczeniu. Warto jednak nadmienić, że biel pasuje praktycznie do wszystkiego, a sztukateria w kolorze białym prezentuje się najbardziej wytwornie i elegancko.